Sildid

august 25, 2014

Värvi raamaturiiul, et muuta oma tuba

Täiesti uue ilme saavutamiseks anna oma riiulitele värvi. Järgnevalt mõned näited alates tagasihoidlikumatest katsetustest kuni julgete lahendusteni välja ja stiilivihjed järgi proovimiseks.

Raamaturiiulid on ruumi loomulikuks keskpunktiks just oma ulatuslikkuse tõttu. Miks mitte seda asjaolu ära kasutada ja teha riiulitele värvikas uuendus. Värske värvi uuendus, olgu see siis julge või peen, kogu riiul või aktsendina, võib muuta täielikult riiulite ja kogu ruumi väljanägemist. Siin on viis võimalust, kuidas muuta riiuleid kasutades värve ning lisaks stiilinäiteid, kuidas anda riiulitele kõige paremini uus ilme.

1. Hele tagasein. Värvides ainult raamaturiiuli tagasein, tekitab see värske ilme, mis paneb ruumi koheselt elama. Ookeanisinine või päikesekollane koos külmade valgete servadega oleks ideaalne suvisesse elutuppa.

Stiilinäited. Võta raamaturiiuli värvimist kui võimalust oma raamatukollektsiooni korrastada. Eesmärgiks on hoida tühjana vähemalt üks kolmandik riiuli pinnast. Kui raamaturiiuli tagumine sein on värvitud, siis eriti oluline on jätta tühja ruumi selleks, et asjade tagant paistaks välja ka värviline sein. Paiguta asju riiulile nii, et raamatud vahelduksid dekoratiivesemetega või aseta mõned kõrgemad asjad sügavuse lisamiseks hoopis raamatute taha.

Isegi veel julgemaks valikuks proovige tume roosat, hurmaa oranži või erkpunast – need mahlased toonid sobivad hästi söögituppa, mängutuppa või väiksemasse ruumi. Külm valge toon hoiab ülejäänud ruumi lihtsana ja nii ei hakka julge värv ruumis domineerima.

2. Peen. Julged värvid ei ole sinu jaoks? Värv ei pea alati sulle näkku kargama, et tõhus olla. Miks mitte proovida pehmet, kuid rikkalikku cafe au lait värvitooni riiulite tagaseinas. Hubase ja peene välimuse saavutamiseks ümbritse raamaturiiul soojade neutraalsete toonidega.


Selles elutoas on eraldiseisvad raamaturiiulid tehtud seinavärvist ühe tooni võrra tumedamad. See aitab luua tunde, et raamaturiiulid on osa ruumi kujundusest.

3. Sujuv. Värvi raamaturiiulid, servad, seinad ja puidust detailid ühte tooni, et saavutada viimistletud ilme. Värv, mis on tugev (nagu pildil), sobib hästi pigem väiksemasse tuppa. Suuremas ruumis proovi sama sujuvat ilmet pehmes, neutraalses toonis, nt hallikaspruun või kreemikas valge.

Stiilinäide. Üleni ühte tooni värvitud raamaturiiulid meenutavad vanu ilusaid raamatukogusi-  dekoratiivesemete asemel täida kõik riiulid raamatutega. Viimase lihvi annab see, kui paigaldada riiuli äärde seinavalgustid.

4. Kahes toonis. Kahes toonis raamaturiiulid pakuvad igaühele midagi. Oluline on valida kaks sama väärtusega tooni (heledus või tumedus), et nende kooslus ei riivaks silma. Või teisest küljest, leida üks toon ning valida selle heledam ja tumedam varjund tagaseina ja servade värvimiseks.

Palju parem oleks kui saaksid korrata mõnd värvitooni, mis on ruumis asuval mööblil. Pane tähele, kuidas tumba sinine toon kordub raamaturiiuli tagaseinas.

5. Tume. Üks tugevamaid avaldusi, mida saab raamaturiiuliga teha, on see värvida tumedaks, kas üleni või siis ainult tagasein. Must on klassikaline aga peaaegu must- sinine, roheline või hall on ka stiilsed valikud. Kõrgläikeline värv loob glamuurse ilme, kuid pea meeles, et sellelt on ka iga viga näha. Seega kasuta kõrgläiget ainult juhul, kui riiulid on heas korras.

Stiilinäide. Tumedatel riiulitel on oluline kontrast. Otsi välja mõned erkvalged esemed, mis paistavad tumedalt taustalt hästi silma. Et tumedad riiulid sulanduksid ruumi paremini, vali kunstiteos sama tumedat tooni ja riputa see lähedal asuvale seinale.

Kategooriad

Hea teada

Kontor

Nõuanded

Projektid

Sildid

büroo disain Duo Disain ehted geomeetria hall ideed ideelahendus Jõulud jõuluehted jõulukuusk jõulutuled kaunistused kodu konsultatsioon kontor kuld küünlad loomanahk messing pleed projekt põrandavalgusti raamatud raamaturiiul roheline ruumikujundus samet seinavalgustus sinine sisearhitektuur sisekujundus sisustus süvistatud valgustid trend trendid täislahendus töökoht valgusallikad valgustus vannituba vask vintage värskendus võtmed kätte

Jälgi meie blogi!

Saada meile oma e-posti aadress ja
teavitame Sind uutest postitustest!