Sildid

september 29, 2014

Millal valida täislahendusega sisekujunduse projekt

Vahet ei ole, kas tahad ühe toa või terve kodu sisekujundust siis maksimaalse teenuse kasutamine tähendab sulle vähem tööd ja rohkem vaba aega.

Kodu kujundamine võib olla heidutav projekt isegi siirale isetegijale. Enamus koduomanikele meeldiks kogenud professionaali abi aga mitmed väärarusaamad sellest, mida sisekujundajad teevad ning mis on selle teenus hind, paneb inimesi  vältima abi küsimast. See ei peaks nii olema!

Enamik koduomanikke ei tea, et on olemas kolm põhilist viisi, kuidas sisekujundajad töötavad: võtmed kätte ehk täismahus sisekujunduse projekt, ideelahendus ja konsultatsioon. Kuna on palju, millest rääkida siis võtame kõik kategooriad ühe kaupa läbi.

Täismahus sisekujunduse projekt:

Võtmed kätte teenusega annab sisekujundaja detailideni paigas lahenduse. See on maksimum sisekujunduse teenus, mis jätab kogu töö profesionaali teha. See on ideaalne kiire eluviisiga inimestele, kellel ei ole aega linnas ringi jalutada ja otsida soodsaid tooteid või erilist detaili täiuslikuks lõppviimistluseks.

Üldjuhul on täismahus sisekujundusprojekt terve kodu renoveerimiseks või suunatud kindla ruumi terviklahenduseks nagu elutuba, köök või magamistuba. Kui sul on madal pingetaluvus siis võtmed kätte projekt võib olla just sinu jaoks, sest tegemist on paljude tarnijatega ja liikuvate esemetega. Kogu kujundusprojekti tuleb juhtida nii, et asjad laabuksid sujuvalt, õigeaegselt ja kinni pidades eelarvest.

Kui tellida teenus sel tasandil siis saad endale tegelikult ka projektijuhi, kellel on ülevaade kõigest, k.a. hankimine, tellimine, inspekteerimine, paigaldus ja ettenägematute probleemide lahendamine.

Sisekujundaja loob visiooni, milline sinu kodu võiks välja näha. Sinult saadud stiili näidetega teeb disainer kõik vajalikud sammud alates esmasest vajadusest ning lõpetades tellimuste täitmise ja paigalduse järelvalvega. Sisekujundaja valmistab ette konseptsiooni, põrandaplaanid ja lõiked (joonised püstistest seintest, kus on sisseehitatud mööbel ja kapid), mööbli spetsifikatsiooni, valgustite plaani, eritellimusmööbli kujunduse – kogu paketi konseptsioonist valmis koduni.

Kas sul on raske leida kvalifitseeritud ja usaldusväärseid toodete/teenuste pakkujaid? Võtmed kätte sisekujundusteenuses sisaldub juba kontroll tarnijate poolt tehtavate tööde üle. Sa saad rahulikumalt olla, kui tead, et disainer toob kohale tiimi, kellega ta on varem koostööd teinud.

Kas su päev on täis ülesandeid, tööd ja tegevusi lastega ning iseenda jaoks vaba aega ei jätku? Kujundamine vajab aega ja vaikset ruumi, kus arvutul koguses otsused saavad lahenduse. Kui sinu päevad on juba täis tegemisi, võid tahta ringi jooksmise jätta kellelegi teisele.

Kas sa ei tunne ennast omas elemendis, kui pead sobitama kangaid ja seinavärve? Koolitatud spetsialistidele on õpetatud värviteooriat, kunsti ajalugu, mööbli konstruktsiooni, tekstiili tootmist, kvaliteedi hindamist. Nad teevad kindlaks, et  sinu raha on läinud õigesse kohta.

Mida oodata: Projekt, mis vajab täislahendusega sisekujunduse projekti võib aset leida üle mitme kuu või kuni aasta või isegi kauem. Sa osaled regulaarsetel koosolekutel, kus saad ülevaate projekti hetke olukorrast ja kujundustööst ning koguda lisateavet varasematele nõudmistele.

Maksumus: Sisekujundaja oskused, haridus ja kogemused kompenseeritakse. Tasu on tavaliselt arvestatud tunni või ruutmeetri hinna alusel. Enamus sisekujundajate tasustamine toimub osaliselt kokkulepitud aegadel. Pea meeles, et disainerite hinnad kõiguvad sõltuvalt kogemusest. Suhtle sisekujundajaga personaalse hinnapakkumise saamiseks. Samuti pea meeles, et parimad ostu eelised on täislahendusega sisekujundusteenusega, sest disainer saab siis teha koostööd hulgimüügi tarnija ja tootjaga. See võib hüvitada kujunduse tasu.

Järgmises postituses: Kui ideelahendus on sinu jaoks

Kategooriad

Hea teada

Kontor

Nõuanded

Projektid

Sildid

büroo disain Duo Disain ehted geomeetria hall ideed ideelahendus Jõulud jõuluehted jõulukuusk jõulutuled kaunistused kodu konsultatsioon kontor kuld küünlad loomanahk messing pleed projekt põrandavalgusti raamatud raamaturiiul roheline ruumikujundus samet seinavalgustus sinine sisearhitektuur sisekujundus sisustus süvistatud valgustid trend trendid täislahendus töökoht valgusallikad valgustus vannituba vask vintage värskendus võtmed kätte

Jälgi meie blogi!

Saada meile oma e-posti aadress ja
teavitame Sind uutest postitustest!