Sildid

september 16, 2014

Inspireerivad raamatu lugemise nurgad noortele lugejatele

Taas on käes kooliaeg ja üks suurepärane viis, kuidas oma andekat ja iseseisvat lugejat toetada on luua talle eriline koht, kus koos hea raamatuga ennast kerra tõmmata. Siit leiad 9 ideed, kuidas luua hubane lugemise koht, organiseerida ja välja panna oma lapse raamatu kogu ja palju muud.

Iseseisvale lugejale lugemise pööning. Mis oleks veel parem koht hea raamatu lugemiseks, kui kõige kohal asuv privaatne koobas? Kuigi nooremad lapsed peaksid kasutama redeleid ja pööningut järelvalve all siis vanemad ja iseseisvamad lugejad hindavad sõltumatust, mis kaasneb lugemisnurga omamisega.

Õdus püstkoda noorematele. Heaks valikuks põrandaga samal tasapinnal on püstkoda, mis on kaetud siravate tuledega. See muudab koha, kuhu hea raamatuga pugeda hubaseks. Veel mugavamaks olemiseks kata põrand lambavillaga ja lisa mõned padjad.

Tee põrandale ruumi lösutamiseks. Aita väikelastel ja koolieelikutel uurida raamatuid tehes lugemisala võimalikult avar ja kutsuv. Üksteise peale pandud vaibad muudavad põrandal istumise mugavamaks ja tumbad pakuvad paindlikke istumiskohti nii lastele kui täiskasvanutele.

 
Hoia pildiraamatud käepärast. Koolieelikute huvi võib kiiresti muutuda. Ole valmis omama pildiraamatute kogumit, mis on teemade järgi, kas korvides või raamaturiiulis. Siis kui tekib ootamatu huvi haikalade (või dinosauruste, printsesside või piraatide) vastu siis saad kiiresti haarata asjakohase korvi ja oled valmis minema.

Muuda puhkenurk lugemisnurgaks. Sisseehitatud raamaturiiul teeb sellest puhkenurgast ahvatleva koha raamatu lugemiseks. Sarnase väljanägemise saab ka kui eraldiseisva diivani mõlemasse otsa paigutada raamaturiiulid.

Kardinad varjavad selle lugemisnurga – ideaalne lastele, kes armastavad veidi rohkem privaatsust kui on keskendunud raamatu lugemisse.

Veel lihtsam variant on see, kui ära jätta raam ja panna põrandale mõned suured ja mugavad madratsid. Kata eriti suured padjad või madrats kangaga ja lisa sületäis kohevaid patju.

Lugemisnurga loomine ei pea olema kulukas või vaevanõudev, et see kujuneks tihti kasutatavaks ja armastatud kohaks. Võta näiteks see mugav nurgake, mis asub katuse kalde all- kohev tekk ja mõned kohevad padjad on kõik mis vaja, et muuta tühi nurk õdusaks lugemiskohaks.

Ahvatle püstiste raamatutega. Valige mõned raamatud riiulist ja asetage need riiulile püsti, et need jääks sinu lapsele silma. See lihtne trikk võib teha raamatud rohkem atraktiivsemaks ning tõenäoliselt loetakse neid ka siis rohkem.

Väikestele lastele pane nähtavale värviliste kaantega raamatud. Kes ütles, et sa ei saa hinnata raamatut selle kaane järgi? Lastele, kes ei oska veel lugeda on pilt esikaanel nende peamine vihje aimamaks, millest see raamat räägib. Tee asjad lihtsamaks pannes raamatud riiulile püsti nii, et esikaas oleks nähtav. Sel viisil saab sinu väike laps kiiresti üle vaadata oma lemmik raamatute kaaned.

Hoia raamatuid lapsele käeulatuses. Mida väiksem laps, seda madalamad riiulid. Hea võimalus väikelastele on raamatukorv põrandale või mõned madalad riiulid seinale.

Täida tühi nurk raamatutega. Milleks raisata ruumi, kui saad luua väiese raamatukogu? Kui kasutada pildi-riiuli-stiilis riiuleid, mis ulatuvad kõrgemale kui lapse pea siis tuleb kindlasti lisada ka piirded (nagu pildil näha), et olla kindel, et raamatud ei kukuks ülevalt alla.

Kas sinu lastel on vahva lugemisnurk või loominguline raamatute väljapanek?

Kategooriad

Hea teada

Kontor

Nõuanded

Projektid

Sildid

büroo disain Duo Disain ehted geomeetria hall ideed ideelahendus Jõulud jõuluehted jõulukuusk jõulutuled kaunistused kodu konsultatsioon kontor kuld küünlad loomanahk messing pleed projekt põrandavalgusti raamatud raamaturiiul roheline ruumikujundus samet seinavalgustus sinine sisearhitektuur sisekujundus sisustus süvistatud valgustid trend trendid täislahendus töökoht valgusallikad valgustus vannituba vask vintage värskendus võtmed kätte

Jälgi meie blogi!

Saada meile oma e-posti aadress ja
teavitame Sind uutest postitustest!