Sildid

august 10, 2017

Aksessuaaride tähtsus ruumis

Mis on aksessuaarid ja kas neid on tõesti vaja interjööri viimase lihvi andmiseks?

Lihtne ja ühesõnaline vastus sellele oleks, JAH. Aksessuaaride värv, tekstuur ja kuju annavad viimase lihvi, mis mõjutavad kogu kujundust.  Nende roll kujunduses on oluline. Need peegeldavad sinu stiili ja seovad sisekujunduse valikud ühtseteks gruppideks, mis loovad disaini mõtte.

Aksessuaaride täieliku mõju mõistmiseks võib ka vaadelda teisi asju, mis vajavad „viimast lihvi“. Kas sa kujutad ette:

-torti ilma kaunistusteta?
– pakkimata kingitust?
-väikest musta kleiti ilma õige ehteta?

Muidugi mitte!

Sisekujunduse projekteerimisel on kõige tähtsam planeerimine algusest lõpuni. Kuid tihti on näha, et kliendid ei vii lõpuni kujundust aksessuaaridega, kuna ollakse väsinud ehitusprotsessist või hakkab vahenditest puudu jääma. Tulemuseks on mittetäielik sisekujundus.

Aksessuaaridega lisatakse viimane lihv, tuuakse välja kliendi isikupära ja luuakse soovitud tekstuuride, kujude ja värvidega lõplik dekoratsioon. Need on viimased detailid.

  

Ka õige seinavärvi valik on väga oluline, aga ilma kunstiteoseta on see sein tühi ja viimistlemata. Puitpõranda peitsi toon mängib ruumi soojuses suurt rolli, aga ilma  vaibata on istekohtade paigutus piiritlemata ja ruumis puudub värv ning isikupära. Diivanilauad on funktsionaalsed ning õigesti valituna lisavad tervikule stiili. Täiusliku valgusti lisamine annab tasakaalu ja stiili ning boonusena ka meeleolu valgust.

  Me ei taha lisada elemente lihtsalt lisamise pärast. Aksessuariseerimise kunst on hästi läbi mõeldud protsess, kus ruum ei ole täis asju, vaid on kaunistatud silmas pidades huve, tekstuuri, tasakaalu ja funktsiooni. Teatud aksessuaaride loominguline paigutamine aitab identifitseerida ruumi. Näiteks määratleb stiilse kanga ja värviga tool fuajee ning selle funktsiooni. Diivani taha paigutatud konsoollaud aitab piiritleda istekohtade paigutust. Paigutades paar lauavalgustit lauale ja tumbat laua alla, annab see juurde funktsiooni, värvi ja stiili.

Parim viis tagada, et see projekti osa saaks tehtud on, kui seda planeerida kohe alguses ja arvestada sellega ka eelarves. Sageli on selleks eraldatud terve hulk aega leidmaks õiged valikud, mille üle klient saab põnevil olla. Tavaliselt algab see kliendi olemasolevate asjade üle vaatamisega. Kokku lepitud ajaks otsib klient perele tähtsad esemed välja, et saaks vaadata mis ruumis hästi töötab. Seejärel vaadatakse täiendavaid esemeid, mis tugevdavad ilmet ja tunnet, mille poole püüeldakse koos kliendiga.

Aksessuaarid mahuvad igasse eelarvesse! Head disainerid teavad, kuidas mõningates kohtades kulusi kokku hoida ja on kohti, kus võib natuke rohkem kulutada, olenevalt eelarvest ja kliendi prioriteetidest. Näiteks ühele kliendile on meelepärased originaal kunstiteosed, see on neile oluline ning neil on selleks vastav eelarve olemas. Teine võib olla rahul ka kenas raamis oleva välja prinditud pildi üle, mis on palju soodsam lahendus. Igas kategoorias on viise, kuidas kulud kontrolli all hoida: mööbel, vaibad, valgustid, aknakatted, dekoratiivsed padjad, diivanilauad, toolid, lauakaunistused. Arvestada tuleb aga sellega, et soodsama hinnaga käib üldiselt kaasas ka madalam kvaliteet, seega on see koht, kus kaaluda plusse ning miinuseid koos kliendi eesmärkide ja eelarvega. Trikk on selles, et tuleb aru saada visuaalsest kooslusest ja teada, millal on okei vähendada kulusid, ohustamata üldist väljanägemist.

Professionaalse kujundaja palkamine on oluline tagamaks ruumis maksimaalne tulemus ja olla kindel, et viimane lihv muudab ruumi elavaks. Aksessuaaridest ei saa mööda vaadata ega ignoreerida. Need on asjad, mis muudavad paremaks või rikuvad disaini. On viga kulutada palju raha projekti arhitektuursetele elementidele ja projekti mitte lõpule viia.

  

Professionaal saab aidata valida ja stiliseerida aksessuaare saavutamaks maksimaalne efekt. Sageli paigutame kliendi personaalsed esemed konkreetsesse ruumi luues grupid sarnastest ja ühte tooni asjadest. Tumba või tool esiku ukse juures määratleb ära esiku ning diivanilaud koos valgustiga eraldab elutoa söögitoast.

Parim viis kujunduse eesmärkide saavutamiseks on kui käsitleda sisekujunduse iga etappi võrdselt.

Aksessuaaridest ei saa mööda vaadata ega käsitleda hilisema ideena – need tõesti muudavad või rikuvad ilme.

Mõnusat dekoreerimist aksessuaaridega!

Kategooriad

Hea teada

Kontor

Nõuanded

Projektid

Sildid

büroo disain Duo Disain ehted geomeetria hall ideed ideelahendus Jõulud jõuluehted jõulukuusk jõulutuled kaunistused kodu konsultatsioon kontor kuld küünlad loomanahk messing pleed projekt põrandavalgusti raamatud raamaturiiul roheline ruumikujundus samet seinavalgustus sinine sisearhitektuur sisekujundus sisustus süvistatud valgustid trend trendid täislahendus töökoht valgusallikad valgustus vannituba vask vintage värskendus võtmed kätte

Jälgi meie blogi!

Saada meile oma e-posti aadress ja
teavitame Sind uutest postitustest!